Registration

Si vous avez déjà un compte, s'il vous plaît

To register you and your team mates to the competition, you must first sign in or create an account.

All registrations

Title Nom Club Grade Catégories
Mme Ana Olvera Sdk Genève kyu Ladies
M. Hugo Pizzaballa Chambery 2Dan Open; Team
Mme Ayaka Yamada Sdk Genève kyu Junior1
Mme Marine Vandenberghe Ken Shin Kan Valence 3Dan Open; Ladies
M. Paul Lambert Budokan Lausanne 2Dan Team
Mme Miku Yagi Sdk Genève kyu Junior1
M. Thomas Peyroche Saint-Etienne 3Dan Team
M. Guilhem Voitellier Saint-Etienne 3Dan Team
M. Gilliam Sayad Saint-Etienne 2Dan Team
M. Andres Massa Saint-Etienne 2Dan Team
M. Wilfried Olivier Saint-Etienne 4Dan Team
M. Endy Thivolle Ken Shin Kan Valence 3Dan Open
M. Johann Troude Ken Shin Kan Valence 2Dan Open
M. Stéphane Planet Ken Shin Kan Valence 2Dan Open
M. Niels Barraclough Annemasse kyu Junior2
M. Aurélien Cuissard Annemasse 4Dan Team
Mme Claire Vernier Annemasse 3Dan Team
M. Julien Charnaud Annemasse 3Dan Team
M. Pierre Durandard Annemasse 4Dan Open; Team
M. Solon Barraclough Annemasse 5Dan Open; Team
M. Baptiste Dang-Tran Annecy kyu Team
M. Jerome Augustin Versailles Budo 6Dan Team; Open
M. Louis Moutarde Annecy 3Dan Team
M. Ghais Guelaia Ecole Lyonnaise De Sabre Japonnais 4Dan Open
Mme Veronica Murillo Rincon Ecole Lyonnaise De Sabre Japonnais 2Dan Open; Ladies; Team
M. Yves Nsuka Ecole Lyonnaise De Sabre Japonnais 5Dan Open; Team
M. Adem Ademi Ecole Lyonnaise De Sabre Japonnais kyu Open; Team
M. Frederic Ouayo Ecole Lyonnaise De Sabre Japonnais 2Dan Open; Team
Mme Masayo Inoue Ecole Lyonnaise De Sabre Japonnais 4Dan Open; Ladies
M. Christian Tochon Ecole Lyonnaise De Sabre Japonnais 5Dan Open; Team
Mme Marion Craipeau Ecole Lyonnaise De Sabre Japonnais 4Dan Open; Ladies; Team
Mme Diane Lamy Ecole Lyonnaise De Sabre Japonnais 3Dan Open; Ladies; Team
M. Brice Maderna Ecole Lyonnaise De Sabre Japonnais 3Dan Open; Team
M. Alban Aramendy Ecole Lyonnaise De Sabre Japonnais 4Dan Open; Team
M. Anthony Ambrassi Ecole Lyonnaise De Sabre Japonnais 3Dan Open; Team
Mme Yoshiko Hata Sdk Genève kyu Ladies; Team
M. Yves Pinget Sdk Genève kyu Open
Mme Stefanie Kaufmann Budoschule Luzern kyu Team; Ladies
M. Ricardo Rodrigues Budoschule Luzern kyu Team; Open
M. Genta Kozaki Psv Mainz 3Dan Open; Team
Mme Anita Schmid Pouly Budokan Lausanne 4Dan
M. Julien Toutain Kendo Avignon 4Dan Team
M. Guillaume Buob Budokan Lausanne 2Dan Team
M. Stephan Buob Budokan Lausanne 4Dan Open; Team
M. Tomoki Loeillot Budokan Lausanne 3Dan Open; Team
Mme Caroline Gudinchet Ten Do Kan Aarau 3Dan Open; Ladies; Team
Mme Kayoko Nagano Annecy Kendo 6Dan Ladies
M. Youzo Moutarde Annecy Kendo kyu Junior1
M. Sami Farra Budokan Lausanne 4Dan Team
M. Hitoshi Bekki Sdk Genève 5Dan Open; Team
M. Emmanuel Fautrat Annecy Kendo 5Dan Open; Team
M. Alan Guichard Budokan Lausanne 1Dan Team
M. Niels Rohrer Budokan Lausanne kyu Team
M. Hiroaki Hata Sdk Genève kyu Junior1
M. Pâris Hehner Budokan Lausanne kyu Open; Team
M. Alexis Heritier-Pingeon Chambery Kendo Club 4Dan Team
M. Andrea Giacobbe Kodokan 1Dan Open; Team
M. Pedro Lopez Romero Kenwakai Madrid 3Dan Open; Team
M. Fabrizio Mandia Kodokan 6Dan Open; Team
M. Alessandro Ricaldone Kodokan 3Dan Open; Team
M. Fabio Bussi Kodokan 3Dan Open; Team
M. Alberto Sozzi Kodokan 3Dan Open; Team
M. Kouros Ghavami Budokan Lausanne 4Dan Team
M. Marc Ragona Chambéry 4Dan Open; Team
M. Gaelle Goliard Le Puy Kendo 1Dan Ladies
M. Ugo Goliard Le Puy Kendo 1Dan Open; Team
M. Tetsuya Hata Sdk Genève kyu Junior1
M. Alexey Kamenev Tshiku Sei Kan Basel 3Dan Open; Team
M. Quentin Dosch Soig Kendo Strasbourg 1Dan Open; Team
M. Guillaume Reipold Sdk Genève kyu Team; Open
M. Loïc Valoatto Chambéry Nihonto Dojo 3Dan Team
M. Cyrian Pitteloud Budokan Lausanne 5Dan Team
M. Ludovic Hidrio Versailles Budo 3Dan Team; Open
M. Sébastien Loof Chambéry Nihonto Dojo 4Dan Open; Team
M. Oliver De Capitani Tshiku Sei Kan Basel 4Dan Open; Team
M. Antonin Grebel Chambéry Nihonto Dojo 1Dan Open; Team
M. Mateo Chesneau Chambéry Nihonto Dojo 1Dan Open; Team
M. Silvan Ott Shin Ho Kan Bern kyu Team
M. Rodrigo Miri Bertoncini Zanshin M 2Dan Open; Team
Mme Concepción García Cortés Zanshin M 3Dan Open; Ladies; Team
M. Sébastien Favez Sdk Genève 4Dan Team
M. Matthieu Baradel Sdk Genève 2Dan Open; Team
M. Toru Izumi Tora London 5Dan Open; Team
Mme Gin Jing Ching Tora London 3Dan Open; Ladies; Team
M. Thomas Fanica Fuzennakan 2Dan Open
M. Thierry Mayaud Meylan Kendo Club 6Dan Team; Open
M. Daisuke Endo Sdk Genève 4Dan Open; Team
Mme Irene Serrano Zanshin Madrid 2Dan Team; Open; Ladies
M. Christian Gonzenbach Sdk Genève 5Dan
M. Takumi Henry-Viel Annecy Kendo kyu Junior2
M. Naoki Henry-Viel Annecy Kendo 1Dan Open; Team
Mme Aya Henry-Viel Annecy Kendo 3Dan Open; Ladies; Team
M. Jerome Henry-Viel Annecy Kendo 3Dan Open; Team
M. Issei Kubota Sdk Genève 5Dan Open; Team
Mme Laure Bellivier Sdk Genève 4Dan Open; Team
Mme Aya Kröbl Budokan Zürich 2Dan Open; Ladies; Team
Mme Melissa Keranović Ten Do Kan Aarau 3Dan Open; Ladies; Team
Mme Veronika Orasch Ten Do Kan Aarau 4Dan Open; Ladies; Team
M. Mathieu Schoch Tshiku Sei Kan Basel 4Dan Open; Team
M. David Celis Ares Zanshin Madrid 3Dan Open; Team
M. José María San Antonio Álvarez Zanshin Madrid 3Dan Open; Team
M. Iván Recio Sánchez Zanshin Madrid 3Dan Open; Team
M. Miguel Ángel Gallego Gallego Zanshin Madrid 3Dan Open; Team
M. Carlos Daniel Del Valle Prada Zanshin Madrid 3Dan Open; Team
M. Chun-Hao Hwu Sdk Genève kyu Open; Team
M. Yoonsu Kim Western Sydney University Kendo Club 5Dan Team; Open
Mme Caroline Hutter Sdk Genève 1Dan Open; Ladies; Team
M. Christopher Strub Sdk Genève 3Dan Open; Team
M. Guillaume Mühlebach Sdk Genève 3Dan Open; Team
Mme Pénélope Jaquet Sdk Genève kyu Junior2
M. Yannis Jaquet Sdk Genève 6Dan Open; Team